Dongguan Enuo mold Co., Ltd este o filială a Hong Kong BHD Group, proiectarea și fabricarea matrițelor din plastic este activitatea lor principală. Mai mult decât atât, prelucrarea CNC a pieselor metalice, produsele prototip R&D, dispozitivul de inspecție / R&D ecartament, turnarea produselor din plastic, pulverizarea și asamblarea sunt, de asemenea, implicate.

Which picture will you choose from the end of this artical
Creativitate 5 comentarii 27 oct.2020

Ce imagine veți alege din sfârșitul acestei arte

Uau, băieți! timp de expediere a mucegaiului nou !! Ha, Vedeți cât de fericită este fata noastră de marketing!

Ei bine, înainte de a posta această fotografie, o dilemă s-a luptat în inima mea. Un prieten care deține o cantitate mare de conexiuni „linkedIn” îmi dădea un sfat cu amabilitate: Hei, Harry! nu este bine să inviți o fată să stea cu matrițele, mai ales cu fața mare zâmbitoare! Haide, fabricarea matrițelor ar trebui să fie un caz foarte grav, ok? Poate că tipul tehnic care deține un etrier sau hârtie de desen de înlocuit ar fi mult mai potrivit?

Which picture will you choose from the end of this artical d

Pentru acel moment, așa cum a subliniat el, îmi pare rău să fac echipa noastră dificilă, deoarece ceea ce am făcut arătase o impresie frivolă dragilor cititori. Se pare că atragerea ochilor publicului este singurul scop pentru postarea mea! Prin urmare, de data aceasta intenționasem să fac, așa cum a sugerat el, să fiu formal ca un „adevărat” producător de matrițe! Apoi, am făcut în serios prima fotografie cu ajutorul colegilor mei. ca în imaginea de mai jos, doar matrița și produsele afișate în fața obiectivului meu, formale și curate, toate sunt corecte. dar simt ceva pierdut ...

Which picture will you choose from the end of this artical c

Când am terminat fotografierea și intenționez să merg înapoi. Fata noastră „după anii ’90” a spus: pot să am o fotografie cu acest tipar? Am spus, desigur! Apoi începe să facă tot felul de ipostaze „profesionale” cu matrița, la fel ca și cum se face un selfie personal, și ceilalți muncitori din atelier, toți închiși în fața camerei din spate, râzând, brusc atmosfera atelierului devenind caldă și armonioasă. Membrii echipei noastre sunt mulțumiți de performanțele lor, iar pe fețele lor zâmbitoare se arăta un sentiment de realizare ...

În regulă, realizarea sculelor ar trebui să fie un caz serios și de precizie, dar lucrul cu o dispoziție fericită poate fi important și pentru lucrătorii noștri. După cum știți, când timpul proiectului este restrâns, lucrătorii noștri lucrează adesea peste program, chiar și peste noapte pentru a păstra termenul de plumb, păstrați promisiunea către clienții noștri. Sunt obosiți și tensionați în timpul procesului, dacă este posibil să ne arate respectul și aprecierea față de munca și produsul lor, de ce nu? Când strălucesc cu „capodopera” lor, nu ar trebui să-i lăsăm să ne audă aplauzele? Uneltele sunt reci, dar căldura echipei!

Acum o zi, o mulțime de proprietari de companii de scule se plâng: este din ce în ce mai dificil să recrutezi lucrători, indiferent de proiectanți, ingineri sau operațiuni de mașini. în special pentru grupul „după anii ’90”, ca în mintea lor, nu există prea multă distracție în industria fabricării mucegaiurilor. Noile generații au definiția lor despre lucru, fericirea devine un factor din ce în ce mai important pentru construirea și consolidarea echipei.

Deci, dragă cititoare, crezi că punerea unei scene fericite în munca noastră de zi cu zi, relaxarea echipei atunci când procesul nu este tensionat este ok sau nu? vă rugăm să vă arătați atitudinea alegând imaginea de mai jos de două.

Which picture will you choose from the end of this artical b

Which picture will you choose from the end of this artical


Ora postării: 27 octombrie 2020
- Următorul post